MERSEN FERRAZ A430C18-70 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 18A, Type 70, Striker | CH4ULV
MERSEN FERRAZ A430C18-70 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 18A, Type 70, Striker
Item: CH4ULVModel: A430C18-70
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 4300V AC
Ac/dc AC
Amps 18A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Female To Female Tube
Diameter 50.8 mm
Finish Tin Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 254 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 4300V