MERSEN FERRAZ A250C80-30 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 80A, Type 30, Striker | CH4UBN
MERSEN FERRAZ A250C80-30 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 80A, Type 30, Striker
Item: CH4UBNModel: A250C80-30
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2500V AC
Ac/dc AC
Amps 80A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper, Brass
Connection/terminal Type Female Stud To L Bracket
Diameter 27.9 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 239 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2500V