MERSEN FERRAZ A150C25-10 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 1500V 25A, Type 10, Striker | CH4TQJ
MERSEN FERRAZ A150C25-10 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 1500V 25A, Type 10, Striker
Item: CH4TQJModel: A150C25-10
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 40 kA
Ac Voltage 1500V AC
Ac/dc AC
Amps 25A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Male To Female Stud
Diameter 36.1 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 179.8 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 1500V