KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-340-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm.5 Feet | AB9ANV 2ARK2
KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-340-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm.5 Feet
Item: AB9ANVModel: S1250-12.00-RS1-340-3v5Cross Ref: 2ARK2
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13.9"
Bend Radius 13.39"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 12"
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 13.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3.7"
Includes No Bracket Included
Length 60"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 30.47"
Loop Length 61.73"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 13
Outside Height 3.7"
Outside Width 13.9"