KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-220-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm.5 Feet | AB9ANW 2ARK3
KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-220-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm.5 Feet
Item: AB9ANWModel: S1250-14.00-RS1-220-3v5Cross Ref: 2ARK3
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 15.9"
Bend Radius 8.66"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 14"
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 15.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3.7"
Includes No Bracket Included
Length 60"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 21.02"
Loop Length 46.89"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 13
Outside Height 3.7"
Outside Width 15.9"