KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-300-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm.5 Feet | AB9ANU 2ARK1
KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-300-3v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm.5 Feet
Item: AB9ANUModel: S1250-12.00-RS1-300-3v5Cross Ref: 2ARK1
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13.9"
Bend Radius 11.81"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 12"
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 13.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Length 60"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 27.32"
Loop Length 56.77"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 13
Outside Height 3.7"
Outside Width 13.9"