KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-340-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm 1 Feet | AB9AYW 2ATP5
KABELSCHLEPP S1250-12.00-RS1-340-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 352.8mm 1 Feet
Item: AB9AYWModel: S1250-12.00-RS1-340-3v1Cross Ref: 2ATP5
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13.9"
Bend Radius 13.39"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 12"
Color Black, Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 13.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3.7"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 30.47"
Loop Length 61.73"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 3
Outside Height 3.7"
Outside Width 13.9"