HALLOWELL F4520-24HG Closed Shelving 87 x 36 x 24 5 Shelves | AC8CVY 39K795
HALLOWELL F4520-24HG Closed Shelving 87 x 36 x 24 5 Shelves
Item: AC8CVYModel: F4520-24HGCross Ref: 39K795
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Color Gray
Depth 24"
Duty Rating Medium Duty
Finish Powder Coated
Frame Material Steel
Gauge 22 ga.
Height 87"
Includes (2) Side Panel Assembly, (4) Angle Posts, Back Panel Assembly
Load Capacity Per Shelf 500 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 24"
Overall Width 36"