HALLOWELL A4523-18HG Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 18 Inch Depth | AA9AGU 1BLP7
HALLOWELL A4523-18HG Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 18 Inch Depth
Item: AA9AGUModel: A4523-18HGCross Ref: 1BLP7
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Assembled Unassembled
Color Gray
Depth 18"
Gauge 22 ga.
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Number Of Shelves 8
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Width 36"
Post Construction Bead, Angle
Shelving Configuration Add-On
Shelving Material Steel
Whole Unit Load Capacity 4000 lbs.
Width 36"