HALLOWELL 4711-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind | AA9AAT 1BHL4
HALLOWELL 4711-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind
Item: AA9AATModel: 4711-24HGCross Ref: 1BHL4
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 24"
Height 87"
Material Steel
No. Of Shelves 6
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 6
Overall Hxwxd 84" x 48" x 24"
Post Construction Angle, Bead
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 350 lbs.
Shelving Material Steel
Shelving Strength Rating Commercial
Type Starter
Width 48"