HALLOWELL 4520-18HG Starter Shelving 87inh 36inw 18ind | AA9AEZ 1BLJ2
HALLOWELL 4520-18HG Starter Shelving 87inh 36inw 18ind
Item: AA9AEZModel: 4520-18HGCross Ref: 1BLJ2
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 18"
Finish Powder Coat
Frame Material Steel
Gauge 22 ga.
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Hxwxd 84" x 36" x 18"
Post Construction Angle, Bead
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 500 lbs.
Shelf Configuration Starter
Shelf Style Close , Closed , Solid
Shelving Material Steel
Type Starter
Width 36"