FABORY M39710.050.0036 Grooved Taper Pin, 5mm Pin Dia., 25PK | CG8GBG 41KJ01
FABORY M39710.050.0036 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 36 mm Lg., 5 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GBGModel: M39710.050.0036Cross Ref: 41KJ01
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Large End Diameter 5.69 mm
Length 36 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 5 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 36 mm
Small End Diameter 5 mm