FABORY M39710.050.0040 Grooved Taper Pin, 5mm Pin Dia., 25PK | CG8GBH 41KJ02
FABORY M39710.050.0040 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 40 mm Lg., 5 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GBHModel: M39710.050.0040Cross Ref: 41KJ02
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 5.77 mm
Length 40 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 5 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 40 mm
Small End Diameter 5 mm