FABORY M39710.040.0040 Grooved Taper Pin, 4mm Pin Dia., 25PK | CG8GAZ 41KH93
FABORY M39710.040.0040 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 40 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GAZModel: M39710.040.0040Cross Ref: 41KH93
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 4.78 mm
Length 40 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 40 mm
Small End Diameter 4 mm