FABORY M39710.040.0036 Grooved Taper Pin, 4mm Pin Dia., 25PK | CG8GAY 41KH92
FABORY M39710.040.0036 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 36 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GAYModel: M39710.040.0036Cross Ref: 41KH92
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 4.7 mm
Length 36 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 36 mm
Small End Diameter 4 mm