FABORY M39060.080.0012 Spring Pin, 8mm Nominal Dia., Spring Steel Grade, 25PK | CG8ETQ 41KA91
FABORY M39060.080.0012 Spring Pin, 8 mm Nominal Dia., Steel, 12 mm Lg., Plain, Slotted
Item: CG8ETQModel: M39060.080.0012Cross Ref: 41KA91
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spring Pin
Chamfer Diameter 7 mm
End Type Chamfered
Finish Plain
Length 12 mm
Material Steel
Minimum Chamfer Length 1.5 mm
Nominal Dia. 8 mm
Pin Diameter 8 mm
Pin Type Slotted
Shank Length 12 mm
Type Slotted
Usable Length 12 mm
Wall Thickness 0.75 mm