FABORY M39060.030.0010 Spring Pin, 3mm Nominal Dia., Spring Steel Grade, 50PK | CG8EQW 41KA50
FABORY M39060.030.0010 Spring Pin, 3 mm Nominal Dia., Steel, 10 mm Lg., Plain, Slotted
Item: CG8EQWModel: M39060.030.0010Cross Ref: 41KA50
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spring Pin
Chamfer Diameter 2.7 mm
End Type Chamfered
Finish Plain
Length 10 mm
Material Steel
Minimum Chamfer Length 0.25 mm
Nominal Dia. 3 mm
Pin Diameter 3 mm
Pin Type Slotted
Shank Length 10 mm
Type Slotted
Usable Length 10 mm
Wall Thickness 0.3 mm