FABORY M39060.025.0010 Spring Pin, 2.5mm Nominal Dia., Spring Steel Grade, 50PK | CG8EQM 41KA42
FABORY M39060.025.0010 Spring Pin, 2.5 mm Nominal Dia., Steel, 10 mm Lg., Plain, Slotted
Item: CG8EQMModel: M39060.025.0010Cross Ref: 41KA42
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spring Pin
Chamfer Diameter 2.3 mm
End Type Chamfered
Finish Plain
Length 10 mm
Material Steel
Minimum Chamfer Length 0.25 mm
Nominal Dia. 2.5 mm
Pin Diameter 2.5 mm
Pin Type Slotted
Shank Length 10 mm
Standard D7346, ISO13337
Standards D7346, Iso13337
System Of Measurement Metric
Type Slotted
Usable Length 10 mm
Wall Thickness 0.25 mm