FABORY M07810.060.0010 Socket Set Screw, Steel, M6 Thread Size, 100PK | CG8DUJ 54FK48
FABORY M07810.060.0010 Socket Set Screw, M6 Thread Size, Blk Oxide, 10mm Lg., 3mm Drive Size, Flat, Steel
Item: CG8DUJModel: M07810.060.0010Cross Ref: 54FK48
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Socket Set Screw
Decimal Equivalent 0.236"
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 100
Drive Size 3 mm
Head Type Headless
Length 10 mm
Material Steel
Overall Length 10 mm
Point Dia. 4 mm