FABORY M07810.100.0040 Socket Set Screw, Steel, M10 X 1.50mm Thread Size, 10PK | CG8DUW 54FK59
FABORY M07810.100.0040 Socket Set Screw, M10x1.5 Thread Size, Blk Oxide, 40mm Lg., 5mm Drive Size, Flat
Item: CG8DUWModel: M07810.100.0040Cross Ref: 54FK59
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Socket Set Screw
Decimal Equivalent 0.394"
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 10
Drive Size 5 mm
Head Type Headless
Length 40 mm
Material Steel
Overall Length 40 mm
Point Dia. 7 mm