FABORY M07810.050.0016 Socket Set Screw, Steel, M5 Thread Size, 100PK | CG8DUF 54FK45
FABORY M07810.050.0016 Socket Set Screw, M5 Thread Size, Blk Oxide, 16 mm Lg., 2.5 mm Drive Size, Flat
Item: CG8DUFModel: M07810.050.0016Cross Ref: 54FK45
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Socket Set Screw
Decimal Equivalent 0.19"
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 100
Drive Size 2.5 mm
Drive Type Socket
Finish Black Oxide
Head Type Headless
Length 16 mm
Material Steel
Overall Length 16 mm
Point Dia. 3.5 mm