FABORY L51340.080.0030 Machine Screw, 30mm Length, A2 Stainless Steel, M8 x 1.25mm Thread Size, 600PK | CG8ACB 127P71
FABORY L51340.080.0030 Machine Screw, M8x1.25 Thread Size, SS, 30 mm Lg., Cheese, Phillips
Item: CG8ACBModel: L51340.080.0030Cross Ref: 127P71
In Stock
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Machine Screw
Drive Size 4 mm
Drive Type Phillips
Finish Plain
Grade Grade A2
Head Dia. 6 mm
Head Height 6 mm
Head Type Cheese
Length 30 mm
Material Stainless Steel
System Of Measurement Metric
Temp. Range -58°F to +302°F
Tensile Strength 85000 psi
Thread Length 30 mm