EATON XTAE015B01RD3EP05 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 12 VAC | BH8FBP
EATON XTAE015B01RD3EP05 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 12 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 0.1-0.5 A C396
Item: BH8FBPModel: XTAE015B01RD3EP05
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)