EATON XTAR012B21BD001 Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 220 Vdc, 2No-2No, B Frame, 45 mm, 0.6-1 A
Item: BH8QMUModel: XTAR012B21BD001
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 220V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)