EATON XTAE012B10T2P4 IEC Starter | BH8EKB
EATON XTAE012B10T2P4 Electronic Motor Starter, 12 A, 24 V 50/60 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 1.6-2.4 A
Item: BH8EKBModel: XTAE012B10T2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"