EATON XTAE012B10T3E005 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VAC | BH8EJZ
EATON XTAE012B10T3E005 Electronic Motor Starter, T3, 12 A, 24 V 50/60 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 1-5 A C396
Item: BH8EJZModel: XTAE012B10T3E005
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 8"