EATON PDG13F0125TFFJ Circuit Breaker, 125A, 25 kA at 480V AC, Fixed | CH9WEU 61HT52
EATON PDG13F0125TFFJ Circuit Breaker, 125 A, 25 kA at 480 VAC, Fixed, ABC, Std Line and Load Lugs, Std
Item: CH9WEUModel: PDG13F0125TFFJCross Ref: 61HT52
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Ac Voltage Rating 600V AC
Amps 125A
Circuit Breaker Type Standard
Dc Voltage Rating Not Rated
Depth 2.99"
Frame Size 125A/FRAME 1
Height 5 1/2"
Max. Wire Size 3/0 AWG
Maximum Air Rating 25 Ka @ 480V Ac
Min. Operating Temp. -4°F
Min. Wire Size 14 AWG
Trip Type Thermal Magnetic
Width 3"