EATON LGS7600FAG G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Fixed Thermal | BH4PCE
EATON LGS7600FAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 4-Pole, 600A, 240 Vac, Line And Load
Item: BH4PCEModel: LGS7600FAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 600A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 25 kAIC at 600V AC, 50 kAIC at 415/480V AC, 85 kAIC at 240V AC
Length 7.22"
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 240V AC
Width 7.22"