EATON LGH763033G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Electronic Ls Trip, 4-Pole, 630A, 240 Vac
Item: BH4NHAModel: LGH763033G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC, 70 kAIC at 415V AC, 100 kAIC at 240V AC
Length 7.22"
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 240V AC
Width 7.22"