EATON LGE7600FAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 4-Pole, 600A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4MNQModel: LGE7600FAG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 600A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 35 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 7.22"
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 7.22"