EATON LGH3350FAWC G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Fixed Thermal | BH4MUY
EATON LGH3350FAWC Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 350A, Without Terminals, 50/60 Hz
Item: BH4MUYModel: LGH3350FAWC
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 350A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 600V AC
Length 4.09"
Number Of Poles 3
Rating 100% Rated