EATON LGE763033G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, Electronic Ls Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac
Item: BH4MNYModel: LGE763033G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 415V AC
Length 7.22"
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC
Width 7.22"