EATON HKDDC3200WF01 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 200A, 600 Vac, 250 Vdc, Without Terminals
Item: BH3DKDModel: HKDDC3200WF01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class V DC
Features Freeze Tested
Frame K
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage 600V AC/250V DC