EATON HKDDC3250 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 250A, 600 Vac, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3DKHModel: HKDDC3250
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class V DC
Frame K
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage 600V AC/250V DC