EATON GLH3320AAMV Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Type Gl, 3-Pole, 320A, 600 Vac, Line/Load End Caps
Item: BH9WABModel: GLH3320AAMV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 320A
Calibration 50A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GL
Frame LG
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 100 kAIC at 240V AC, 70 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC
Length 4.09"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC