EATON EGB4125AFG G Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Eg, Adjustable Thermal | BJ4CCW
EATON EGB4125AFG Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, 4-Pole, 125A, 600Y/347 Vac, Line And Load
Item: BJ4CCWModel: EGB4125AFG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type EG
Frame EG
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5"
Interrupt Rating 25 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 480V AC
Mounting Hardware Metric
Notes Not Ul Listed
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 347/600V AC
Width 5"