EATON B29SNE40BX3E032 Non-Reversing Starter, Separate Ctrl, Metal Mounting Plate, 40 A, 208/240 V, 24-32 A
Item: BJ7NXNModel: B29SNE40BX3E032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 40A
Length 6.67"