EATON B27SNC15A004 Definite Purpose Starter, 575 V, 15 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 2.4-4 Fla | BJ7LZZ
EATON B27SNC15A004 Definite Purpose Starter, 575 V, 110-120 V, 50/60 Hz, 1-Phase, Non-Reversing, 15 A
Item: BJ7LZZModel: B27SNC15A004
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Separate Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Length 3.7"