EATON B27CNC25BP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 25 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 0.1-0.16 Fla | BJ7LLQ
EATON B27CNC25BP16 Definite Purpose Starter, 575 V, 25A, 0.1-0.16 Fla, 2P, 1-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7LLQModel: B27CNC25BP16
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/2"
Length 3.7"