EATON 8HLE-200E Bussmann 8Hle Fuse, Indoor/Outdoor, Double Barrel, 7.2 Kv, 200A, 50 Kaic | BJ7AMB
EATON 8HLE-200E Current Limiting Fuse, 200A, 8.3 kV, 50 kAIC Interrupt, Class E
Item: BJ7AMBModel: 8HLE-200E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 200A
Fuse Class Class E
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor/Outdoor, Double Barrel
Voltage 7.2 kV
Width 3"