EATON 5HLE-150E Bussmann 5Hle Fuse, Indoor/Outdoor, Single Barrel, 4.8 Kv, 150A, 63 Kaic | BJ6UEU
EATON 5HLE-150E Semiconductor Fuse, 150A, 4.8 kV, 63 kA Interrupt, Class E
Item: BJ6UEUModel: 5HLE-150E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 150A
Fuse Class Class E
Height 0.001"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor/Outdoor, Single Barrel
Voltage 4.8 kV
Width 0.001"