EATON 5HLE-300E Bussmann 5Hle Fuse, Indoor/Outdoor, Double Barrel, 4.8 Kv, 300A, 63 Kaic | BJ6UFP
EATON 5HLE-300E Semiconductor Fuse, 300A, 4.8 Kv, 63 kA Interrupt, Class E
Item: BJ6UFPModel: 5HLE-300E
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 300A
Fuse Class Class E
Height 0.001"
Interrupt Rating 63 Kaic
Length 0.001"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor/Outdoor, Double Barrel
Voltage 4.8 kV
Width 0.001"