Item: CR2PEZModel: 1005R3232A3E30B4C1P6Cross Ref: 21UR63
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 60"
Base Length 40"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 5
Overall Depth 40"
Overall Height 6.7 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 30"
Platform Height 4.2 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"