Item: CR2NCJModel: 1010R2632A2E10B4AC1P6Cross Ref: 21UU73
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 130"
Base Length 74"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Folding Not Foldable
Handrail Configuration Double Handrails
Handrail Height 2.5 ft.
Included Features Removable Rear Chain
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Actuation Foot Activated Step Lock
Ladder Tread Antislip Vinyl
Number Of Steps 10
Overall Depth 74"
Overall Height 10.8 ft.
Overall Width 32"
Platform Depth 10"
Platform Height 8.3 ft.
Platform Width 24"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Antislip Vinyl
Step Width 24"