Item: CR2PEYModel: 1005R3232A1E30B4C1P6Cross Ref: 21UR60
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 60"
Base Length 40"
Base Width 32"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Gray
Ladder Tread Expanded Metal
Number Of Steps 5
Overall Depth 40"
Overall Height 6.7 ft.
Overall Width 32"
Platform Height 4.2 ft.
Platform Width 30"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Expanded Metal
Step Width 30"