SQUARE D PBLG36400GNU31X Bus Plug, 3 Pole, 400 A, 600 V, PBQ Frame Type
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Bus Plug |
| Depth | 14 2/5" |
| Height | 17 2/5" |
| Ics Rated Service Short-circuit Breaking Capacity | 80% |
| Ue Iec Rated Operational Voltage | 600V AC |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 54.45 |
| Ship height (cm) | 44.2 |
| Ship length (cm) | 36.7 |
| Ship width (cm) | 92.61 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Precision Nut Drivers
- Warning Whip Accessories
- Runner Cutters
- Hazardous Location Motors
- General Purpose DC Motors
- ABUS 26 Diskus Padlocks
- VIBCO 6P Series Heavy Duty Electric Vibrators
- ANVIL AS667 Series Eight Hole Double Corner Connectors
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Rectangular PP Bottles, Wide Mouth
- DAYTON Belt Drive Blowers With Drive Package, Unassembled
- MILLER - WELDCRAFT Power Cable, Rubber
- OSG Cobalt Double End Ball End Mills
- MERIT BRASS A55140L Raised Face Weld Neck Flanges
- ZOELLER 98 Series Sump Effluent Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D PBLG36400GNU31X Bus Plug, 3 Pole, 400 A, 600 V, PBQ Frame Type
