Item: CR2PARModel: 1005R1820A3E10B4C2P6Cross Ref: 21UR20
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Assembled
Base Depth 40"
Base Length 40"
Base Width 20"
Caster Diameter 4"
Casters Included (2) Rigid, (2) Swivel
Climbing Angle 59°
Color Yellow
Ladder Tread Serrated
Number Of Steps 5
Overall Depth 40"
Overall Height 6.7 ft.
Overall Width 20"
Platform Depth 10"
Platform Height 4.2 ft.
Platform Width 16"
Rear Exit No
Series Series 1000
Step Depth 7"
Step Tread Serrated
Step Width 16"