BUSSMANN LPN-RK-80SP-TP Industrial Power Fuse, Class RK1, Slow Blow, 80A, 250VAC
Item: BD3RWJModel: LPN-RK-80SP-TP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Industrial Power Fuse
Ac Voltage 250V AC
Amps 80A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 250V DC
Fuse Size / Group Low Peak
Indicator Style Without Indicator
Mounting Style Holder
Packaging Bulk
Termination Type Knife Blade
Voltage (dc) 250VDC