Item: CG6BEKModel: TTN-042-0045
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 64"
Base Width 48"
Load Capacity 4500 lbs.
Lowered Height 7 1/2"
Lowered Height 7.5"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 60"
Min. Platform Length 64"
Min. Platform Width 48"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 3
Raised Height 49 1/2"
Raised Height 49.5"
Time 39 sec.
Travel Length 42"