Item: CG6BCLModel: TTN-024-0030
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Scissor Lift Table
Base Length 48"
Base Width 48"
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 6 1/4"
Lowered Height 6.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 60"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 30 1/4"
Raised Height 30.25"
Time 21 sec.
Travel Length 24"